Zbliża się najbardziej wyczekiwane wydarzenie roku! Już za dwa tygodnie Stadion Śląski zamieni się w pulsujący życiem i muzyką dancefloor, na którym wspólnie pożegnamy 2024 rok. Niezapomniany koncert Sylwester z Dwójką wypełni całą noc przebojami, łącząc pokolenia i muzyczne style. Impreza startuje o godzinie 20:00. Dołącz osobiście...
- Przed nami wyjątkowa, sylwestrowa noc w Kotle Czarownic. O wspaniałą atmosferę zadbają gwiazdy polskiej muzyki - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
W najbliższą niedzielę, 1 grudnia na wodzisławskim rynku odbędzie się jarmark staroci. Impreza odbywa się tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy pasjonatów z całego regionu. Jarmark rozpocznie się o godzinie 8.00.
1 grudnia na sali Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach odbędzie się jarmark zorganizowany przez koło pszczelarzy z Gorzyc. W programie przewidziano prelekcje pszczelarzy i zielarzy. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Rozpoczęcie o godzinie 15.00.
Najpierw odbyła się Msza św. w intencji członków zespołu, a następnie spotkanie w jednym z lokali na terenie Krostoszowic, podczas którego wspominano początki zespołu oraz złożono liczne życzenia.
Kiedyś kiszenie kapusty było w naszych domach czymś normalnym i odbywało się w zgodzie z kalendarzem natury, czyli zawsze jesienią.
Na zajęciach, które odbyły się w wiejskim domu kultury dzieci miały okazję same przygotować placki ziemniaczane.
11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, ale także wspomnienie św. Marcina. Z tym dniem wiąże się tradycja przyrządzania gęsi oraz wypiekania rogali marcińskich. Tradycyjnie w Bełsznicy miała miejsce niecodzienna impreza.
Podsumowanie konkursu odbyło się podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego w dniu 7 listopada w Pałacu w Koszęcinie, który jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. S. Hadyny.
Zespół śpiewaczy Bluszcz działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bluszczowie wziął udział w XX Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli w Suszcu. Głównym punktem jubileuszowego wydarzenia były zmagania konkursowe zespołów śpiewaczych, które oceniało jury w składzie: prof.zw.dr hab.Krystyna Turek, prof.dr hab. Joanna Glenc...
Członkowie Terenowego Koła Hodowców Koni Racibórz nie zwalniają tempa. - Konie naszych hodowców wiodą prym, zajmując czołowe lokaty na wystawach - mówi prezes Sylwia Kitel. Koło, największe w całym związku, wyróżnia się także organizacją licznych imprez, jak zawody zaprzęgowe czy tradycyjne procesje, promując hodowlę i pasję do koni w regionie.
Jak informuje ARiMR, do 29 listopada 2024 r. koła gospodyń wiejskich, którym nie przyznano w tym roku wsparcia na działalność statutową, mogą się starać o środki na realizację związanych z nią celów.
Zespół śpiewaczy Kalina rozpoczął działalność w styczniu 1984 roku. Jego powstanie było związane z kołem gospodyń wiejskich w Łaziskach.
Najmłodsi mieszkańcy Syryni i Nieboczów uczestniczą w warsztatach przeznaczonych dla dzieci z przedszkoli i szkół, na których uczą się szacunku i prawidłowej komunikacji z psami, by zapobiec ich niewłaściwemu traktowaniu.
W wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów odbyło się wręczenie nagród jedenastej edycji konkursu plastycznego "Zwierzaka mam i o niego dbam", organizowanego przez Stowarzyszenie Koty Psy i My.
Jak co roku, w drugiej połowie października Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang organizuje Hubertusa, czyli święto myśliwych i jeźdźców.
16 października panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowa i Nieboczów pojechały do wioski dyniowej w Brennej. Zjadły tam przepyszny obiad, spacerowały i korzystały z pięknej pogody. Wspólna integracja to świetna sprawa, może połączyć siły i zebrać więcej pomysłów na kolejne działania.