Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dopłaty do ubezpieczenia zwierząt. Nabór kończy się 28 lutego

Rolnicy, którzy hodują świnie, bydło, owce, kozy, konie lub drób i ubezpieczyli posiadane zwierzęta od ryzyka wystąpienia co najmniej jednej z kilkudziesięciu chorób zakaźnych, mogą ubiegać się w o refundację 70 proc. opłaconej składki.

Dopłaty do ubezpieczenia zwierząt. Nabór kończy się 28 lutegopodglądowe/www.pexels.com/Mail Maeder
Wnioski o przyznanie pomocy można składać wyłącznie za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR.

- Wnioski są przyjmowane do 28 lutego 2025 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Rolnicy, którzy chcą wnioskować o taką pomoc, powinni dysponować nieruchomością, na terenie której prowadzona jest działalność rolnicza, a także mieć ubezpieczonych co najmniej: 1000 sztuk rzeźnych: kurcząt, gęsi, kaczek, perlic, indyków lub drobiu mięsnego; 14 sztuk świń lub 4 sztuki bydła, owiec, kóz lub koni. Polisa powinna dotyczyć ryzyka wystąpienia u zwierząt jednej z kilkudziesięciu chorób - informuje ARiMR.

Na ich liście znajdują się:

- pryszczyca;

- klasyczny pomór świń;

- afrykański pomór świń;

- wysoce zjadliwa grypa ptaków;

- afrykański pomór koni;

- księgosusz;

- pomór małych przeżuwacz;

- choroba pęcherzykowata świń;

- choroba niebieskiego języka;

- ospa owiec;

- ospa kóz;

- gorączka doliny Rift;

- choroba guzowa skóry bydła;

- pęcherzykowe zapalenie jamy ustnej;

- wenezuelskie wirusowe zapalenie mózgu i rdzenia koni;

- choroba krwotoczna zwierzyny płowej;

- zaraza płucna bydła;

- rzekomy pomór drobiu;

- gruźlica bydła;

- bruceloza bydła, owiec i kóz;

- wąglik;

- wścieklizna;

- bąblowica;

- przenośne gąbczaste encefalopatie;

- kampylobakterioza;

- listerioza;

- salmonelloza odzwierzęca;

- włośnica;

- szczep E. coli wytwarzający werotoksynę;

- zakaźne zapalenie nosa i tchawicy bydła (otręt bydła);

- wirusowa biegunka bydła;

- choroba mętwikowa bydła;

- zaraza rzęsistkowa bydła;

- enzootyczna białaczka bydła;

- gorączka Q;

- paratuberkuloza.

- Wsparcie przyznawane jest w formie refundacji 70 proc. opłaconej składki. Warunkiem jest, by z umowy ubezpieczenia wynikało, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia ponad 20 proc. strat w produkcji zwierząt. Okres objęty polisą nie może rozpocząć się przed 1 stycznia 2024 r. a starający się o dofinansowanie nie powinien korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia. Nabór trwa od 27 stycznia do 28 lutego 2025 r., a wnioski o przyznanie pomocy można składać wyłącznie za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR - czytamy w komunikacie Agencji.

Źródło: ARiMR

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].