Pasjonaci muzyki country z całej Polski przyjechali do Wisły na tradycyjny Wiślaczek, który odbył sie już po raz dwudziesty czwarty.
Rozpoczął się okres dożynek. W wielu miejscowościach rolnicy dziękują Bogu za plony. Dla wielu jest to pasja, którą realizują od dzieciństwa. Nie wyobrażają sobie bowiem, że ziemia, która jest świętością może leżeć odłogiem.
Trwają działania w Ustroniu na skrzyżowaniu ul. Cieszyńskiej z Katowicką. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba. Służby apelują do podróżnych o ostrożność.
Sympatyczne gryzonie znajdują się na liście inwazyjnych gatunków obcych, ktore zagrażają bioróżnorodności.
Planowana budowa elektrowni fotowoltaicznych na terenie Gminy Lubomia spowoduje zawężanie naturalnych terenów bytowania dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu pokarmu coraz bardziej zmuszone będą do eksploracji terenu w pobliżu ludzkich domostw. Należy spodziewać się, że w przypadku powstania elektrowni fotowoltaicznych na znacznym obszarze...
Ministerstwo Infrastruktury informuje, że wynaleziony przez polskich naukowców preparat SinStop jest całkowicie naturalny i oparty na bazie krzemu. Badania wykazały jego wysoką skuteczność w hamowaniu zakwitów wody. Resort dodaje, że jest to przełom na skalę światową.
W weekend 17-18 sierpnia mieszkańcy Grzegorzowic i okolic bawili się na kolejnej edycji Bamberparty. Drugiego dnia odbył się turniej sołectw, czyli tzw. Spartakiada, w której brały udział sąsiedzkie sołectwa.
W niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zaproszenie wystosował arcybiskup Adrian Galbas. Mszy świętej na kalwaryjskim wzgórzu, której będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, który wielokrotnie krytycznie odnosił się do niektórych decyzji Watykanu.
15 sierpnia w Kościele obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dokonuje się poświęcenia ziół i kwiatów.
W drugiej części wywiadu z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, rozmawiamy o chorobach psów i kotów, wściekliźnie i włośnicy i innych aspektach wetererynarii.
Do naszej redakcji wpłynęło stanowisko Śląskiego Związku Pszczelarzy wraz z informacją urzędu gminy, które dotyczy zbiórki podpisów, która odbyła sie 14 lipca na trutowisku w Murckach podczas XXI Spotkania Pszczelarzy Śląskich.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że 8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół.
Z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, w pierwszej części naszego wywiadu rozmawiamy o studiach weterynarii i o wykonywanej pracy.
Z nowym wójtem Gminy Marklowice Wiesławem Miką rozmawiamy o koniecznych zmianach w funkcjonowaniu urzędu, pozyskiwaniu inwestorów, przyszłości bez kopalni i trwających w gminie inwestycjach.
4 sierpnia na wodzisławskim rynku odbył się tradycyjny jarmark staroci. Impreza jest organizowana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy pasjonatów z całego regionu.
10-letni wałach rasy śląskiej o imieniu Lorens G., którego właścicielem jest Maksymilian Galda z Bieńkowic otrzymał nagrodę publiczności podczas XV Pokazu Koni Wszystkich Ras. Coroczna impreza odbyła się w Krostoszowicach. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Mustang.
18 lipca odbyła się sesja rady gminy, podczas której radni mieli przyjąć uchwałę w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zmiana ta pozwalałaby na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na prywatnych działkach, a temu sprzeciwia się część mieszkańców.